Duyurular

29
İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITI TİCARETİ YETKİ BELGESİ
İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti  Hk.Yönetmelik gereği İKinci El Motorlu Karataşıtı ticaretiyle iştigal eden ve bu faaliyetie halen d...

[Devamını oku...]

17
Türkiye-Almanya Ticaret Çalışma Grubu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) aldığımız yazıda, Türkiye-Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) I. Dönem Toplantısının 25 Ekim 2018 tarihinde Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Almanya Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Sn. Peter Altmaier’in eşbaşkanlıklarında Ankara’da gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

16

 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununa göre işletmelere verilmiş bulunan Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmelerin 2018 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvellerini, 30 Nisan 2019 günü mesai bitimine kadar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda girmeleri gerekmektedir. 2018 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini belirtilen tarihe kadar girmeyen işletmelere İdari Para Cezası (1.294,00 TL) uygulanacaktır.

[Devamını oku...]

15
İşveren/İşveren Vekili için İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim

 T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi  ile T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü arasında 18 Mart 2019 tarihinde “İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim, Sınav ve Belgelendirme protokolü imzalandığı, T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğiyle hazırlanacak olan sertifika programınakatılarak başarılı olan işveren veya işveren vekilleri elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, İSG Hizmetlerini üstlenmek isterlerse; İSG-KikTİP sistemine internet üzerinden elektronik olarak kendi kayıtlarını yapmaları halinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilecekleri, Herhangi bir diploma derecesi aranmaksızın programa 18 yaşını doldurmuş herkes başvurabileceği, sertifika programına başvuru işlemleri 29 Mart 2019 — 17 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacağı bildirilmiştir. 

[Devamını oku...]

12
17 HAZIRAN 2019 DÜNYA ÇÖLLEŞME ILE MÜCADELE GÜNÜ

 TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; 17 Haziran 2019 Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü (WDCD) Küresel Merasiminin ülkemiz ev sahipliğinde farklı ülkelerden devlet başkanları, bakanlar, üst düzey bürokratlar ile yerli ve yabancı konukların katılımı ile gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

12
TOBB TÜRKIYE 100 PROGRAMI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (T...

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 7İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  İleri   Son