Haberler


03

Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan “İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası kapsamında  istihdam teşviklerinin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Odamızda gerçekleştirildi.

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Konferans salonunda düzenlenen toplantıya; Kütahya SGK İl Müdürü İsmail Sayar, İŞKUR İl Müdürü Kamil Uçan, Tavşanlı SMMM'ler, sanayiciler, iş insanları katıldı.

“BURASI TAVŞANLI BURADA İŞ VAR”

Toplantının açış konuşmasını TTSO Meclis Başkanı İlhami AYDIN yaptı. Türkiye’nin istihdam seferberliklerinden ciddi neticeler elde ettiğini ve teşvik politikalarını sürekli hale getirdiğini belirten AYDIN “İstihdama yönelik ciddi teşvikler verildi. Bu sanayicimizi ve imalatçıları da rahatlattı ama en önemlisi de sosyal meselelerin de önüne geçti. Çünkü insanların çalışmaya, evine ekmek götürmeye ihtiyacı var. Onun için işe ihtiyacı var. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği bu istihdam seferberliğinde bizim kullandığımız bir slogan var. Biz diyoruz ki, ‘Burası Tavşanlı burada iş var.’ Biz burada üretmeye devam ediyoruz dolayısıyla istihdama da devam ediyoruz” dedi.

 “HERKESİN YARARLANACAĞI TEŞVİKLER VAR”

2019 istihdam paketinde en küçük işletmeden, en büyük işletmeye kadar herkesin yararlanabileceği teşvikler olduğunu aktaran Meclis Başkanı İlhami AYDIN “Burada bahsedilmese dahi tüm arkadaşlarımızın araştırmasını istiyorum. Mutlaka arkadaşlarımızın yararlanacağı teşvikler olduğuna inanıyorum. Bizler zaten Borsa ve odalarımız olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu konuda herkesin araştırmacı olmasını istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, Kütahya SGK İl Müdürü İsmail Sayar, ve İŞKUR İl Müdürü Kamil Uçan “İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası ve teşvikleri hakkında katılımcılara sunum eşliğinde bilgiler verdi.

Tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Okunma Sayısı: 425
resim
Yazdır