Haberler


03

 Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ve TOBB MEYBEM A.Ş. arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” ve “Emlak Danışmanı Seviye 4” mesleki yeterlilik belgelendirme sınavları TTSO'da gerçekleştirilecektir.

Taşınmaz Ticareti’ne dair düzenleme 05.06.2018 tarihli 30442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe  girmiştir. Mesleki yeterlilik belgesi olmayanlar emlak satışı yapamayacak olup, 05.06.2018 tarihinden itibaren emlak ticareti yapanların temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması gerekmektedir.

Ayrıca yine ilgili yönetmelik ile işletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) veya emlak danışmanı (Seviye 4) ulusal yeterliliklerine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinden birine 18 ay içerisinde sahip olmaları zorunlu hale getirilmiştir. İl Ticaret Müdürlükleri, artık mesleki yeterlilik belgesi olmayan işletmelere ‘Yetki Belgesi’ vermeyecektir.

Bu kapsam ''Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5'' ve ''Emlak Danışmanı Seviye 4'' mesleki yeterlilik belgelendirme sınav başvurularınızı TTSO'ya gelerek gerçekleştirebilirsiniz

Başvuru Süreci

Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda belirtilen belgeleri TTSO'ya teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler

1) Başvuru Formu

2) 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3) 2 adet fotoğraf

4) Sınav Ücretinin Yatırıldığına Dair Banka Dekontu (Sınav ücretlerinin yatırılacağı hesap bilgileri aşağıda belirtilmiştir.)

Banka:  İş bankası TOBB Şubesi

Hesap Adı: Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.

IBAN: TR57 0006 4000 0014 2011 1580 36  nolu” hesaba yatırılması ve dekontların TTSO’ya  iletilmesi gerekmektedir.

Dekont Açıklamasına; İsim Soyisim, TC No, Yeterlilik Adı, Tavşanlı /KÜtahya, Sınav Bedeli ifadesini yazınız .

Okunma Sayısı: 553
resim
Yazdır