Haberler


04

Kütahya ile Balıkesir arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi için harekete geçen Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ,Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ve Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) heyetleri, Balıkesir’in yerel yöneticileri ile buluştu. İkili görüşmelerin yapıldığı toplantılarda Balıkesir – Kütahya karayolunun tamamlanması için ortak girişimlerde bulunulmasına karar verildi

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Davut Efe ve Meclis Başkanı İlhami Aydın , Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ile beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Kütahya ve Balıkesir arasındaki ilişkilerin ve kurumlar arası işbirliğinin arttırılması için Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyük Şehir Belediye Başkanlığı, Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası’na ziyarette bulundular.

ORTAK KONULAR ELE ALINDI                                               

İki il oda borsa yöneticileri öğle yemeğinde bir araya gelerek her iki şehri de yakından ilgilendiren Balıkesir-Kütahya karayolunun tamamlanabilmesi için ortak girişimlerde bulunulması, oda borsalar arası ilişkilerin geliştirilmesi ve ortak gerçekleştirilebilecek çalışmalar müzakere edildi.

ORTAK HAREKET VURGUSU

Öğle yemeği sonrasında, iki ilin oda ve borsa yöneticileri, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ziyarette bulundular.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı, oda borsalar gibi sivil toplum kuruluşlarının bulundukları yerleşim yerlerinde ve çevrelerinde esnafın ve ticaretin nabzını tutan çok önemli meslek kuruluşları olduğunu belirtirken, oda başkanları nezdinde tüm esnaf ve ticaret erbabına hayırlı işler temennisinde bulundu. Odaların kentin kalkınmasında lokomotif görev üstlendiğine değinen Vali Ersin Yazıcı, “Şehirlerimizin hem sanayisinin gelişmesine hem de istihdamının artmasına yönelik yapılan çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu manada, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarımız bizler için büyük önem arz etmektedir” dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gerçekleştirilen ziyarette, Başkan Yılmaz ise, ortak sorunların çözümü için işbirliğinden memnuniyet duyacağını ifade ederek bu kapsamda, en kısa zamanda iki ilin yöneticilerinin bir araya gelmesinde yarar olacağını belirtti.  Ziyaretler sonrasında, Balıkesir Ticaret Odası meclis toplantısına katılan heyetteki Oda ve Borsa başkanları, meclis üyelerine hitap etmiş ve ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca, toplantı sonrasında Kütahya ve Tavşanlı heyetleri, Balıkesir’de faaliyet gösteren kâğıt fabrikasına inceleme ziyaretinde bulunuldu.

Okunma Sayısı: 374
resim
Yazdır