Haberler


12

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) heyeti, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (KDPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarete, TTSO Meclis Başkanı İlhami AYDIN, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut EFE, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan ÖZYAŞAR, TOBB Kütahya Oda Borsa Akademik Danışmanı Dr.Öğr.Üyesi İçlem Er katıldı.

TTSO’nun, KDPÜ ve il ve ilçelerindeli  tüm paydaşları ile etkin iletişim ve iş birliğine önem verdiği, şehrin ve bölgenin gelişmesine katkı sağlayacak çalışmalarda göreve hazır olduğu vurgulanarak TTSO adına hayırlı olsun dilekleri sunuldu.

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut EFE, TTSO’nun kurumsal yapısı, sunduğu hizmetler ve yürüttüğü çalışmalar, üniversite-sanayi iş birliği faaliyetleri hakkında bilgi paylaşarak, son yıllarda bu iş birliğinin güçlenmesinden duyulan memnuniyeti belirtti. Söz konusu iş birliğinin artarak sürdürülmesinin arzu edildiğini ifade ederek, Tavşanlı'nın ekonomik durumu, organize sanayi bölgeleri ve devam eden yatırımlar hakkında da bilgi veren EFE, iş dünyasının arzu ettiği nitelikli eleman yetiştirilmesinde, üniversite katkısının büyük önem taşıdığını belirtti. Şehrin ve bölgenin, sosyal ve ekonomik yönden gelişmesi için, yerel yönetimler, üniversite, sivil toplum kuruluşları, siyaset ve halk olmak üzere, beş erkin iş birliğinin önemli olduğunu vurgulayarak, bu gayretle çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

KDPÜ Rektörü Prof.Dr. Kâzım Uysal ise ziyaretten ve TTSO’nun yakın iş birliğinden memnuniyet duyduğunu dile getirerek, planlanan akademik ve sosyal çalışmalardan söz etti. Kütahya sanayisinin canlanması, donanımlı ve sanayinin ihtiyaç duyduğu yönde öğrenci yetiştirilmesi amacıyla faaliyetler yapılacağını, sanayi, spor, kültür ve sanat gibi tamamlayıcı unsurların da önemsendiğini belirtti.

Karşılıklı iyi dileklerin sunulmasıyla ziyaret sona erdi.

Okunma Sayısı: 112
Yazdır